Burse și Testare

Burse și programul de testare la Școala Evrika

Credem în egalitatea de șanse, iar pentru a susține această viziune, oferim 2 locuri bugetate pentru elevii cu resurse limitate, dar cu o evidentă sete de cunoaștere. Prin aceste locuri bugetate, dorim să încurajăm și să susținem excelența academică și potențialul intelectual al elevilor, indiferent de originea socială sau statutul financiar al acestora.

Considerăm că fiecare copil merită șansa de a-și dezvolta abilitățile și de a-și urma pasiunile.

Programul de testare la Școala Evrika este deschis oricărui părinte care dorește să afle calitatea și cantitatea de informații acumulate de copilul său, indiferent de anul școlar. Am gândit acest proiect în special pentru părinții care doresc fie să afle stadiul cunoștințelor copiilor înainte de Evaluarea Națională, fie doresc să-și mute copiii la o altă școală și le-ar prinde bine să știe… cum stau.

Testarea este compusă din trei etape: exprimare orală și scris în limba română, testarea cunoștințelor de matematică și o evaluare a nivelului de cultură generală.

Contact Înscrieri:

Strada Negustori nr. 1
București 023951
Telefon: +40 725 173 926
Email: contact@scoala-evrika.ro

Programează o vizită: